زیر مجموعه وزارت دفاع انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت

به گزارش بانه مارکت به نقل از تلگراف، به گفته مارشال ادوارد استرینگر حمله پیچیده مذکور ماه مارس 2021 میلادی کشف و به احیای مقاومت شبکه رایانشی منجر شد.

زیر مجموعه وزارت دفاع انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت

البته این نخستین بار نیست که چنین حمله ای انجام می شود و احتمالاً هیچ گونه اطلاعات حساسی در شبکه وجود نداشته است. اما به گفته مارشال استرینگ رویداد مذکور سبب شده نگرانی ها درباره نفوذ کشورهای دیگر یا سازمان های مجرمانه به زیربنای ایمن فناوری اطلاعات وزارت دفاع انگلیس با استفاده از یک در پشتی بیشتر شود.

آکادمی ارتش در آکسفورد شایر واقع شده است و تحصیلات و آموزش برای اعضای ارتش، دیپلمات ها و کارمندان وزارت دفاع فراهم می کند. سالانه 28 هزار نفر در این آکادمی تحصیل می کنند.

شرکت سرکو(Serco) پیمانکار سیستم فناوری اطلاعات این وزارتخانه متوجه فعالیت غیرمعمولی در ماه مارس 2021 میلادی و خیلی زود تعیین شد عامل های خارجی در سیستم حضور دارند. مارشال استرینگر در این باره می گوید: رویداد مذکور به کشته شدن افراد در خیابان منجر نشد اما خسارتی به بار آمده است. خسارتهایی به بازده عملیاتی وارد شده است. از سوی دیگر هزینه ای که برای احیای شبکه به کار رفته را می توان برای پیشرفت استفاده کرد.

شاخه دیجیتال وزارت دفاع انگلیس تحقیقاتی درباره حمله سایبری آغاز کرده اما تا به امروز هیچیک از یافته های خود را فاش نکرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زیر مجموعه وزارت دفاع انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیر مجموعه وزارت دفاع انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید