دلیل استعفای هادی العامری از مجلس عراق اعلام شد

به گزارش بانه مارکت، سخنگوی ائتلاف الفتح عراق دلیل استعفای هادی العامری رئیس این ائتلاف از عضویت در مجلس عراق را اظهار داشت.

دلیل استعفای هادی العامری از مجلس عراق اعلام شد

به گزارش گروه سیاسی بانه مارکت، احمد الاسدی سخنگوی رسمی ائتلاف الفتح در مجلس عراق یه تشریح دلیل استعفای هادی العامری رئیس این ائتلاف از عضویت در مجلس عراق پرداخت.

احمد الاسدی طی نشستی خبری در ساختمان مجلس عراق گفت: العامری بر حضور در جلسات مجلس اهتمام داشت، به خصوص جلساتی که قرار بود در آن تصمیم های مهمی گرفته گردد. اما مشغولیت او به بسیاری از مسائل سیاسی موجب شد نتواند در دیگر جلسات حضور یابد.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، وی اضافه کرد: با توجه به یکپارچگی ائتلاف الفتح در داخل مجلس العامری تصمیم گرفت که استعفا دهد و عبدالکریم الانصاری را جایگزین خود در ائتلاف الفتح و عضو مجلس عراق کند.

سخنگوی ائتلاف الفتح مجلس عراق گفت: هنوز چهار یا پنج کرسی در مجلس است که خالی است و باید تکلیف آن ها هم روشن گردد تا مجلس بتواند با همه اعضای خود به نقش نظارتی خود عمل کند.

هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح و از رهبران الحشد الشعبی عراق امروز (شنبه) به طور رسمی استعفای خود را تسلیم محمد الحلبوسی رئیس مجلس کرد.

الحلبوسی رئیس مجلس عراق نیز با درخواست وی برای کناره گیری، موافقت کرد. در جلسه امروز مجلس برای رأی به وزرای باقی مانده مصطفی الکاظمی نیز عبدالکریم یونس عیلان به نمایندگی از هادی العامری رأی داد.

ائتلاف الفتح در انتخابات مجلسی سال 2018 توانسته بود با کسب 47 کرسی پس از ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر، بیشترین آراء را به خود اختصاص دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دلیل استعفای هادی العامری از مجلس عراق اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل استعفای هادی العامری از مجلس عراق اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید