درمانی برای فیبروز ریه بهبودیافتگان کرونایی وجود دارد؟

به گزارش بانه مارکت، مسعود احتشام، فوق تخصص ریه اظهار کرد: فیبروز ریه در واقع جزئی از بیماری های انتهایی ریه است که دچار تخریب و حالتی شبیه لانه زنبور می شود. در واقع این قسمت ریه در صورت تخریب، فعالیت های مربوط به اکسیژین رسانی و تهویه را انجام نخواهد داد.

درمانی برای فیبروز ریه بهبودیافتگان کرونایی وجود دارد؟

او افزود: فیبروز ریه بیشتر دربیماری های التهابی مانند روماتیسم و سایر بیماری های التهابی رخ می داد. اما اکنون بیماری کرونا با توجه به طول التهابی وسیعی که در ریه می تواند ایجاد کند، باعث عوارض طولانی مدت این عارضه می شود.

احتشام ادامه داد: اگر فیبروز ریه به موقع تشخیص داده و از وسیع شدن آن جلوگیری شود، فرد در اکسیژن رسانی با اختلال رو به رو نخواهد شد.

این فوق تخصص ریه خاطرنشان کرد: بهترین راهکار این است که پزشکان و کادر درمان سعی کنند با تجویز به موقع اکسیژن به میزان لازم و دارو های ضد التهاب مانند استروئیدی یا کورتنی این التهاب ها را کاهش دهند. مهم ترین اصل برای درمان فیبروز؛ اقدامات ضد التهابی و اکسیژن رسانی است تا از پیشرفت فیبروز جلوگیری شود.

احتشام خاطرنشان کرد: در واقع اکسیژن باید با دارو های بازکننده راه هوایی به بالای 90 درصد رسانده شود تا فرد دچار عوارض عروقی ریه و نارسایی تنفسی نشود.

احتشام در خاتمه شرح داد: در صورتی که فیبروز ریه پیشرفت زیادی داشت برای سن پایین تر، مواردی مانند پیوند ریه وجود دارد؛ بنابراین بیماران باید به طور مداوم پیگیر بروز یا عدم تشکیل فیبروز باشند تا به محض اطلاع از نشانه ها، راهکار های پیشگیرانه پزشکی به موقع انجام شود.

منبع: همگردی

به "درمانی برای فیبروز ریه بهبودیافتگان کرونایی وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمانی برای فیبروز ریه بهبودیافتگان کرونایی وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید