ترامپ چه زمانی وزیر دفاع را برکنار می نماید؟

به گزارش بانه مارکت، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در فکر جایگزین کردن مارک اسپر، وزیر دفاع دولتش پس از برگزاری انتخابات در ماه نوامبر است.

ترامپ چه زمانی وزیر دفاع را برکنار می نماید؟

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد، دونالد ترامپ در محفلی خصوصی از تمایلش برای برکناری مارک اسپر پس از انتخابات ریاست جمهوری سخن گفته است. در همین حال یک منبع آگاه گفت، مارک اسپر به حلقه نزدیکانش گفته است که جدای از اینکه نتیجه انتخابات آینده چه باشد، این سمت را ترک خواهد نمود.

به دنبال آن خبرگزاری رویترز گزارش داد، ترامپ در جمعی خصوصی درباره احتمال برکناری اسپر بعد از انتخابات سخن گفته است. در بیانیه ای که کاخ سفید منتشر نموده، مستقیما این گزارش ها رد نشده است.

جود در، سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور ترامپ یک تیم فوق العاده در کاخ سفید و سراسر دولت فدرال جمع نموده است که توانسته اند به موفقیت های غیر قابل انکار برای مردم آمریکا دست یابند. در این لحظه ما هیچ اعلامیه شخصی ای نداریم و برآورد درباره احتمال تغییرات پس از انتخابات یا در دور دوم مناسب نیست.

جاناتان هافمن، سخنگوی ارشد پنتاگون در بیانیه ای جداگانه تاکید نمود، مارک اسپر به خواست رئیس جمهوری خدمت می نماید. در همین حال یک منبع نزدیک به اسپر گفت او تمایل دارد تا زمانی که ترامپ بخواهد در این سمت بماند.

براساس گزارشها، روابط مارک اسپر با رئیس جمهوری آمریکا از ماه ژوئن که رئیس پنتاگون با استقرار نیرو علیه معترضان آمریکایی مخالفت کرد، تیره شده است. در آن موقع، ترامپ مرتبا به اعزام نیرو برای سرکوب معترضانی که به نابرابری نژادی و خشونت پلیس اعتراض داشتند، تهدید می کرد. یک هفته پس از آن وال استریت ژورنال گزارش داد، ترامپ در واکنش به اختلافشان درباره چگونگی برخورد با معترضان، درباره برکناری اسپر صحبت می نماید.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ چه زمانی وزیر دفاع را برکنار می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ چه زمانی وزیر دفاع را برکنار می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید