باید مداخله ای جدی درباره سفر ها انجام گردد

به گزارش بانه مارکت، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران از اجرای مداخلات جدی تری برای مقابله با فاز دوم سفر های استانی از فردا اطلاع داد.

باید مداخله ای جدی درباره سفر ها انجام گردد

به گزارش بانه مارکت علیرضا زالی در این باره اظهار کرد: امروز جلسه ای در وزارت کشور برگزار شده که استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در آن حضور دارند تا بر روی نتیجه مصوبه کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی کرونا که قرار است تصمیمات سخت گیرانه تری را اعمال نمایند ، نظارت نمایند. نتایج این جلسه امشب اعلام شده و به طور طبیعی بعضی از این تصمیمات از فردا اعمال خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا بیماری است که با سرعت بالایی می تواند گسترش پیدا کند و سرایت پذیری بالایی دارد گفت: میزان ابتلای این بیماری می تواند به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند بنابراین نیازمند مداخلات جدی تر و فراتر است چرا که متاسفانه بعضی از افراد به آن چیزی که در زمینه نصیحت و مسایل اخلاقی بود پاسخ ندادند.

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران با تاکید بر اینکه باید اقدامات بازدارنده تر و مداخلات جدی تری اعمال گردد گفت: فردی که تا به حال به دستورات بهداشتی عمل ننموده است نه تنها جان خود را به خطر انداخته، بلکه با تقویت چرخه بازچرخشی ویروس موجب شده است که جان سایر هموطنانش مورد تهدید قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مهم ترین نگرانی بحث این است که بازده دوم سفرهای استانی و سفر هایی که از تهران انجام می گردد در بین تعطیلی اتفاق می افتد. بنابراین باید مداخله ای جدی درباره سفر ها انجام گردد چرا که علیرغم اینکه معدل تردد ها کاهش پیدا نموده بود اما حداقل ها نیز می توانند آسیب رسان باشند.

فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران اضافه کرد؛ بنابراین باید مداخله ای جدی به هنگام و قاطع و کارآمد و حتی در صورت لزوم باید از جنبه های امری و بازدارنده صورت بگیرد که حداقل در فاز دوم تعطیلات سفر نداشته باشیم. به خصوص در شهر تهران که یکی از نقاط مهم این بیماری در بین استان های کشور است و به خاطر ویژگی های خاص جمعیتی و تراکم جمعیتی متفاوت است و میتواند کرونا را با چالش هایی رو به رو کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باید مداخله ای جدی درباره سفر ها انجام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید مداخله ای جدی درباره سفر ها انجام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید